احتمالا اولین پرسشی که برایتان مطرح میشود این باشد که مشاوره مالی یعنی چه و دقیقا چه کاری میکند؟ به طور کلی، مشاوره مالی به شما کمک میکند تا تصمیم بگیرید میخواهید با پولتان چه کار کنید، چه سرمایه گذاری هایی باید انجام بدهید و دقیقا چه اقداماتی را باید پیش بگیرید. یک مشاور مالی یا مجموعه ای از مشاوران مالی برای جبران خسارت به مشتریان، مشاوره یا راهنمایی میدهند. گاهی اوقات این افراد میتوانند خدمات مختلفی مثل مدیریت سرمایه گذاری، برنامه ریزی مالیاتی و برنامه ریزی در حوزه املاک هم ارائه کنند. مشاوران مالی روز به روز در میان مردم با نقشی بیشتر و موثرتر دارند فعالیت میکنند و کارشان بنا بر تخصصی که دارند، به صورت حرفه ای انجام میشود. اگر شما به عنوان صاحب کسب و کار میخواهید در حوزه مالی و اقتصادی کارتان، پیشرفتی چشمگیر و توامان با سود داشته باشید و در عین حال جلو ضرر و زیان احتمالی را بگیرید، پیشنهاد میکنیم همین حالا با مشاوران مالی ما تماس بگیرید و با آنها مشورت کنید.


مزایای بهره مندی از مشاوره مالی
  • • برنامه ریزی برای انجام پرداختی های شما (ارائه راهکارهایی کارآمد)
  • • توسعه دارایی های شما به صورتی کاملا سودده (سرمایه گذاری در بخش های مختلف)
  • • طراحی استراتژی های سودمند مالی برای شما (برنامه ریزی صحیح برای افزایش سود)
  • • مراقبت و محافظت از درآمد شما (جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی)
  • • ساخت سبد سرمایه گذاری قدرتمند (ایجاد تعادل برای جلوگیری از ضرر)
  • • تضمین آینده تجاری شما (تضمین سوددهی مستمر)

ما به شما کمک میکنیم

هر آنچه را که در حوزه امور مالیاتی نیاز دارید از ما بخواهید :
تحریر دفاتر قانونی و جمع آوری اسناد
تنظیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد و ارزش افزوده
تهیه و تنظیم معاملات فصلی
فصل و خاتمه دعاوی در هییت های حل اختلاف مالیاتی
بدون شک استفاده از خدمات و راه حل های ما در سازمان شما باعث بهبود و کاهش هزینه های مالیاتی شما خواهد گردید .

ما به شما کمک میکنیم

مشاور مالی اصطلاحی است عمومی که تعریف دقیقی برای آن وجود ندارد. درنتیجه این عنوان میتواند انواع مختلفی از متخصصان حوزه مالی را در بربگیرد و توصیف کند. از کارگزاران بورس و نمایندگان بیمه گرفته تا مدیران سرمایه گذاری و برنامه ریزان مالی همگی میتوانند به عنوان مشاور مالی در نظر گرفته شوند. با این حال، میشود این را گفت که مشاور مالی کسی است که در ارتباط با مسائل مالی مشاوره و راهنمایی ارائه میکند. مشاور مالی را به سادگی میتوان از کارگزار بورس که صرفا وظیفه خرید سهام را دارد یا یک حسابدار مالیاتی که اظهارنامه مالیاتی مینویسد، متمایز کرد. چرا که مشاور مالی شما را راهنمایی میکند که چطور بیشترین بهره را از مسائل مالی ببرید.

وظایف مشاور مالی بسیار زیاد است اما سعی میکنیم در ادامه به برخی از آنها اشاره کنیم. تماس با مشتریان و برقراری جلسات چه در محیط اداری و چه در خانه مشتریان، انجام بررسی های دقیق روی شرایط مالی مشتریان، چه وضعیت فعلی و چه آینده، تجزیه و تحلیل اطلاعات و تهیه بهترین استراتژی متناسب با نیاز مشتری، تجزیه و تحلیل ریسک، تحقیق در بازار و ارائه اطلاعات درباره محصولات و خدمات جدید و موجود به مشتریان، طراحی استراتژی های مالی، کمک به مشتریان برای گرفتن تصمیمات آگاهانه و دانستن قوانین مالی از جمله وظایف مشاور مالی است.

مسائل مالی همیشه از آن چیزهایی است که باعث میشود افراد در مراجعه به مشاوران مالی کمی تردید کنند. این که فکر کنیم با مراجعه به مشاور مالی قرار است هزینه هنگفتی بدهیم و از طرفی چه لزومی به مراجعه است وقتی خودمان میتوانیم از پس مسائل مالی بربیاییم، میتواند باعث شود تا ضرر و زیان جبران ناپذیری را متحمل شوید. به هر حال چیزی که به عنوان هزینه قرار است برای مشاوره مالی پرداخت کنید در قیاس با ضرر احتمالی، نه تنها بی ارزش است بلکه در مقایسه با توسعه و پیشرفت اقتصادی تان، پیش پا افتاده هم هست. بسته به سرمایه ای که میخواهید مدیریت شود و این که به عنوان فرد یا شرکت قرار است سراغ مشاور مالی بیایید، هزینه مشاوره فرق میکند.

چه مشاوره مالی و چه مشاوره مالیاتی هردویشان میخواهند خدمتی را به شما برسانند که هزینه هایتان کمتر شود و به لحاظ مالی، توسعه پیدا کنید. فرقشان را اینطور میشود گفت که وقتی سراغ مشاوره مالیاتی میروید، قرار است مشکلات مربوط به مالیات و قوانین آن را حل کنید اما وقتی سراغ مشاوره مالی میروید که میخواهید مسائل حسابداری و اقتصادی تان را بهتر کنید و به لحاظ مالی سود بیشتری ببرید.

یک مشاور مالی شریک برنامه ریزی مالی شماست. بیایید فرض کنیم قرار است تا 20 سال دیگر بازنشسته شوید. برای رسیدن به اهدافتان نیاز به مشاور مالی متخصصی دارید که به شما در رسیدن به این هدف کمک کند. درست در همین لحظه است که کار مشاور مالی شروع میشود. شما و مشاور مالی میتوانید موضوعات و مسائل بسیار زیادی را پوشش بدهید. از جمله میزان پولی که باید پس انداز کنید، انواع حساب هایی که نیاز دارید، انواع بیمه هایی که باید داشته باشید، مدیریت املاکی که دارید و درنهایت برنامه ریزی های مالیاتی. مشاور مالی درست مثل یک مربی است. بخشی از وظیفه مشاور مالی این است که به شما کمک کند بدانید برای رسیدن به اهداف آینده تان باید چه کارهایی انجام دهید. پروسه کمک و راهنمایی میتواند شامل کمک های مفصل و کامل در موضوعات مالی باشد. در شروع رابطه شما با یک مشاور مالی، صحبت از بودجه بندی مطرح است. همانطور که آگاهی شما بیشتر میشود، مشاور کمک میکند تا مسائل پیچیده تری مثل سرمایه گذاری، بیمه و مسائل مالیاتی را درک کنید. قدم اول در فرایند مشاوره مالی این است که سلامت مالی را درک کنید. شما نمیتوانید به درستی برای آینده تان برنامه ریزی کنید اگر ندانید در حال حاضر کجا ایستاده اید. معمولا، از شما خواسته میشود که به یک پرسشنامه کتبی دقیق پاسخ دهید. پاسخ های شما به مشاور کمک میکند تا وضعیتتان را بهتر درک کند. در عین حال از کنار هیچکدام از پاسخ ها به سادگی عبور نکنید. مشاور مالی تمام اطلاعات اولیه را جمع کرده و یک برنامه مالی جامع به شما ارائه میکند که راه آینده مالی شما خواهد بود. این برنامه با خلاصه ای از یافته های کلیدی پرسشنامه اولیه شما شروع میشود و وضعیت مالی فعلی تان مثل دارایی خالص، بدهی ها و سرمایه نقد یا در گردشتان را در بر میگیرد. برنامه مالی همچنین اهدافی را که شما و مشاورتان مورد بحث قرار داده اید را جمع بندی میکند. بخش تجزیه و تحلیل این برنامه مالی بیشتر درباره موضوعات مختلفی مثل تحمل ریسک، جزئیات برنامه ریزی حوزه املاک، وضعیت خانواده، ریسک طولانی مدت و سایر مسائل مالی مربوط به زمان حال و آینده را ارائه میکند. بر اساس دارایی خالص مورد انتظار و درآمد آینده شما، این برنامه ریزی مالی شروع به شبیه سازی بهترین و بدترین سناریوها میکند. در این حالت شما میتوانید اقدامات لازم برای جلوگیری از نتایجی که خوشایندتان نیست را اتخاذ کنید.

دریافت مشاوره مالی از هر کاری واجبتر است!

مسئله مالی و اقتصادی چیزی نیست که به سادگی بخواهید از کنارش عبور کنید. یک اشتباه شما میتواند باعث شود تا ضرر جبران ناپذیری را متحمل شوید. برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی، پیشنهاد میکنیم حتما از مشاوره مالی بهره ببرید. تیم متخصصان دکتر تکس، بهترین توصیه ها و مشاوره را در حوزه اقتصادی و مالی ارائه میکنند. به ما اعتماد کنید، سود از جیبتان سرازیر خواهد شد.

مشاوره مالیاتی دکتر تکس